תיקון מכונת כביסה- מה לעשות כשהמכונה דולפת?

 

כאשר מזהים בעיה של דליפה ממכונת הכביסה אין צורך להילחץ, בחלק גדול מהמקרים לא מדובר בתיקון גדול במיוחד או בצורך בהחלפת מכונה. כדאי מאוד לקרוא את המדריך ולבדוק האם ניתן לפתור את הבעיה באופן עצמאי או שישי צורך בהזמנת שירות למכונת כביסה. גם במקרה של הזמנת טכנאי חשוב לדעת שבדרך כלל מדובר בבעיות פתירות ולא מסובכות במיוחד ובנוסף לא מאוד יקרות.

בדיקת צינור הניקוז

כאשר מכונת כביסה דולפת רק במהלך מחזור הסיבוב, סביר להניח שהבעיה היא בצינור הניקוז.יש לבדוק את החיבורים של הצינור כדי לוודא שהם בטוחים ואטומים. כמו כן יש לבדוק את מצב הצינור לכל אורכו, הוא אמור להיות ללא סדקים וקרעים.
חשוב לבדוק את צינור הניקוז בנקודת החיבור למכונת הכביסה. אם יש נזילה משם, ייתכן שניתן לחתוך את הקצה מחדש ולהדק את הצינור, או לשקול את האפשרות להחליף לצינור חדש. בנוסף, חשוב לבדוק גם את משאבת הניקוז ולבדוק שאיi בה שברים או סדקים.

בדיקת שסתום המים

יש לבדוק את שסתום כניסת המים לדליפות. ייתכן שיש הצטברות של חלודה או משקעים מינרליים בתוך השסתום, או שהוא עלול להיות פגום ויש להחליפו.
אם ידוע כי ישנם מים קשים יחסית באזורכם, ניתן להשתמש במרכך מים. כמו כן מומלץ להפחית את כמות חומרי הניקוי למכונה במצב כזה כיוון שזה יכול לגרום להצטברות נוזלים וחלודה.

בדיקת אוטם הדלת הקדמי

חשוב לבדוק את אוטם הדלת בחלקה הקדמי של מכונת הכביסה. לעיתים קרובות ניתן לזהות שם הצטברות של פסולת וחומרי ניקוי משקשים על הסגירה ההרמטית שאמורה להיות באזור זה ולכן נוצר מצב של דליפת מים מהמכונה. הקפדה על הנושא תוביל לכך שניקוי עצמאי של האזור יוכל לפתור את הבעיה וימנע את הצורך בהזמנת תיקון מכונת כביסה

בדיקת התוף הפנימי

אם התוף הפנימי הוא הגורם לדליפה שלך, האפשרויות שלך מוגבלות. כאשר נוצר חור בתוף בדרך כלל עדיף להחליף למכונת כביסה חדשה. החלפת התוף בדרך כלל אינה חסכונית. עם זאת, ניתן לנסות לאטום את הדליפה עם חומר אפוקסי ולראות כמה זמן זה יחזיק.