תיקון מוצרי חשמל: תנורים

בין אם אתם אופים מצטיינים ובין אם התנור שלכם משמש אתכם בעיקר להכנת תפוחי אדמה ו"פיצה על פיתה", הגילוי הפתאומי שהתנור שלכם התקלקל או לא מחמם יכול להיות חוויה לא נעימה בעליל. ארוחת חג או מפגש עם חברים עלול להרס לחלוטין בגלל טעות שכזו. אז לפני שאתם מתחילים לבכות או לבטל את התוכניות שלכם, אנחנו רוצים להסביר לכם קצת על תיקון תנורים. מתי לקרוא לטכנאי? מתי ניתן לתקן לבד? לנו יש את כל התשובות. 

האם להזמין טכנאי?

זוהי שאלת השאלות שתמיד נשאלת בסוגיה של תיקון מוצרי חשמל. חשוב שתדעו שעלות הביקור של טכנאי התנורים עולה לרוב בין 180-200 ש"ח, אבל אתם בטח רוצים לחסוך לעצמכם את הטרחה (ואת הפדיחה מהטכנאי), וכדי לעשות זאת אנו ממליצים לכם כל כמה פעולות פשוטות ובסיסיות:

לנקות את התנור

לאפס את הטיימר. טיימר לא מאופס לרוב קורה לאחר הפסקת חשמל. הייתה הפסקת חשמל אזורית? כנראה שזו הבעיה.  
לבדוק את השקע והתקע. כל כך פשוט אבל לפעמים זו התקלה! 

התנור בכל זאת לא עובד?

אם ביצעתם את שיטת שלושת השלבים שלנו (נקיון, איפוס, בדיקה) לתיקון התנור ועדיין הוא לא עובד, אז כנראה שיש לכם אחת משתי בעיות: או שגוף החימום לא עובד , או שהתרמוסטט (מה שמאפשר את כיוון עוצמת החום של התנור) לא עובד.  בשני המקרים תצטרכו לקרוא לטכנאי אבל אל דאגה- המחיר של תיקון השניים האלו הוא לא גבוה כל כך יחסי לתיקון מוצרי חשמל אחרים. 

חשוב לנו לציין שאל תתפלאו אם התנור שהזמנתם חדש כמעט לחלוטין ועדיין יש לכם בעיות בגופי החימום והתרמוסטטים. הרבה אנשים מעדיפים להזמין תנורים זולים מחו"ל א מהארץ, ולא מבינים שבכל הקשור למוצרי חשמל עדיף ללכת לחברות הגדולות תוצרת אירופה. 

אולי עדיף לקנות חדש?

כפי שכבר כתבנו- אם עשיתם את הטעות הזו וקניתם תנור זיל-הזול, אז באמת אולי עדיף להחליף. תנור לא איכותי יתקלקל לכם עוד הרבה פעמים מה שיהפוך את עלות התחזוקה הכללית שלו ללא משתלמת. תנור חדש וטוב מתחיל ב1500 ש"ח ויכול להגיע גם ל10000. אם התנור שלכם ישן מאוד וזו פעם ראשונה שהוא מתקלקל- עדיף לא להחליף אותו, כי אם הוא שרד את כל השנים האלו סימן שהוא ישרוד עוד הרבה שנים. 

טיפ לסיום

טיפ הסיום שלנו קשור בחיים הכט ובתכנית שלו "יצאת צדיק". בישראל מסתובבים המון טכנאים לא מקצועיים שרק מחכים "לעשות עליכם קופה". קודם כל, אם יש לכם תנור של חברה מסוימת (כמו בוש או סימנס) אנו ממליצים לכם לפנות לספק הרשמי של החברה- בדרך הוא גם מעסיק טכנאים מקצועיים בעלי ידע בחלקי החילוף הנדרשים (גופי החימום וכו') יכול להזמין לכם את החלקים המדויקים.