תיקון מכונות כביסה

מכונת הכביסה היא אחד המכשירים שעושים בהם הכי הרבה שימוש במשק הבית. כמו כל מכשיר חשמלי אחר, גם מכונות כביסה נוטות להתקלקל לפעמים, כאשר יש מקרים בהם מדובר בתקלה פשוטה שניתן לנסות לתקן לבד וישנם מקרים בהם יש צורך להזמין תיקון למכונת כביסה.

אחת התקלות הנפוצות במכונות כביסה היא שהמכונה מפסיקה לסחוט את הכביסה. נוצר מצב שבו הכביסה יוצאת רטובה לגמרי, בצורה כזו שאפילו לא ניתן לייבש אותה במייבש הכביסה.

מה גורם למכונה להפסיק לסחוט?

 

*רצועה פגומה- ישנה רצועה שתפקידה לחבר בין המנוע לגלגל שבצד האחורי של תוף הכביסה. רצוה זו עלולה להיקרע כתוצאה מבלאי טבעי או תקלה כלשהי ואם זה קורה זה גורם לתוף להפסיק להסתובב ולכן פעולת הסחיטה לא יכולה להתבצע. במקרה כזה מומלץ להזמין תיקון מכונת כביסה כיוון שלא ניתן לבצע זאת באופן עצמאי. 

 

*פילטר סתום- בכל מכונה קיים פילטר שתפקידו לאגור לכלוך, סיבי בגדים וחפצים שונים שבדרך כלל נופלים מהכיסים. הפילטר אחראי גם לדחיפת המים במשאבה כדי שניקוי הבגדים יתבצע כמו שצריך. פילטר שסתום מלכלוך או תקול מסיבות אחרות גורם לשיבוש פעולות שונות של המכונה, כולל ביטול פעולת הסחיטה.

 

*כפתור ביטל סחיטה- כמעט בכל מכונות הכביסה קיים כפתור לביטול פעולת הסחיטה, שהפעלתו היא אופציה שיש לבחור בה. פונקציה זו מיועדת בעיקר עבור כביסה עדינה במיוחד, שפעולת הסחיטה עלולה להזיק לה. צריך תמיד לשים לב שכפתור ביטול פעולת הסחיטה לא לחוץ בטעות, כיוון שאז פעולת הסחיטה לא תתבצע באף תכנית שנבחר.

תיקון מכונת כביסה שלא סוחטת

*כאשר מדובר ברצועה פגומה יש להחליף אותה כמובן. ישנם מקרים בהם הרצועה רק יוצאת מהמקום וניתן להחזירה לתפקוד רגיל, אך בדרך כלל מדובר בקרע או שפשוף יתר כתוצאה משחיקה ואז יש צורך בהחלפת הרצועה.

 

*כאשר מדובר בתקלה בפילטר- צריך כמובן קודם כל לנקות אותו באופן יסודי ולשחרר את החסימה ואז לבדוק אם המכונה חזרה לסחוט. אם לא, יכול להיות שישנה תקלה רצינית יותר בפילטר ויש צורך להחליפו.

 

*כפתור ביטול הסחיטה- ברגע שלוחצים שוב על הכפתור, המכונה אמורה לשוב ולבצע את פעולת הסחיטה באופן רגיל.