שירות למכונת כביסה: איך בוחרים בטכנאי המתאים?

מכונת הכביסה שלכם הפסיקה לעבוד ואתם מעוניינים להזמין בעל מקצוע? כך תקבלו את השירות המשתלם והאפקטיבי ביותר

מכונת הכביסה היא בין מוצרי החשמל ה"עסוקים" ביותר בכל בית, בין אם מדובר בדירת סטודנטים או במשפחה מרובת ילדים. שימוש נכון ותחזוקת מכונת הכביסה הם הבסיס לשמירה על אורך חייה ותפקודה התקין. מסיבה זו, חשוב לעקוב ולמלא אחר ההנחיות המופיעות בחוברת ההדרכה. ובכל זאת, אפילו מי שמקפיד על כל הכללים, עשוי לגלות שמכונת הכביסה שלו הפסיקה לפתע לעבוד כמצופה.

 

אם גם אתם ממהרים להזעיק איש מקצוע בכל תקלה במכונה הביתית, אתם לא לבד. השימוש התכוף במכונת כביסה הופך כל תקלה קטנה למשבר אמיתי, שגורם לרבים מאיתנו לקרוא לטכנאי מבלי לחשוב פעמיים. אלא שבפועל, כדי לאתר שירות למכונת כביסה ביעילות ובמהירות, יש לקחת בחשבון כמה גורמים.

 

  1. האם באמת מיצינו את כל האופציות האחרות?

חלקנו קוראים לנותני שירות למכונת כביסה גם כאשר אין בכך צורך, מה שמוביל לבזבוז זמן וכסף. במקרים מסוימים אכן יש צורך לפנות אל טכנאי מומחה, אבל במקרים אחרים מה שנראה כתקלה חמורה הוא למעשה בעיה פשוטה שנוכל לפתור בעצמנו.

 

בגדים שיצאו רטובים מהמכונה, יכולים להיות תוצר של העמסת המכונה בכביסה עודפת, מה שפוגע בתהליך הסחיטה. תוכנית כביסה שמסרבת לצאת לדרך, עשויה להגיב כך לסגירה לא טובה של הדלת. כביסה בריח לא נעים, היא לפעמים פשוט תוצאה של פילטר שלא נוקה לאורך זמן. בכל חוברת הדרכה תמצאו פתרונות פשוטים לתקלות נפוצות, ומומלץ לעיין בהם לפני שאתם פונים אל עזרה חיצונית.

 

חשוב לציין שבכל מקרה יש להימנע מלפתור לבד תקלות מורכבות, או לגעת בחלקי מכונה שאינכם מכירים את אופן הטיפול בהם. עברתם על חוברת ההדרכה, ניסיתם לפתור את התקלה והמכונה עדיין לא חוזרת לעצמה? הגיע הזמן לחוות דעת מקצועית.

 

מי יכול להעניק שירות למכונת כביסה?

טרם יצירת קשר עם טכנאי, יש לבחון אם מכונת הכביסה שלכם עדיין נמצאת תחת האחריות של היצרן. אם האחריות עדיין בתוקף, הדבר הנכון והמשתלם ביותר הוא ליצור קשר עם הגורם הרשמי שמעניק שירות למכונת כביסה עבור המכונה שלכם. במקרה שתקופת האחריות כבר חלפה, מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר מטכנאים שאתם מכירים או שקיבלו המלצות ברשת. חשוב לבדוק שמדובר בטכנאי מנוסה, שמתמחה במתן שירות למכונת כביסה מהדגם שברשותכם. בנוסף, יש לוודא שתקבלו אחריות על החלפים והעבודה שבוצעה.

 

מתי כדאי לוותר על שירות למכונת כביסה?

בדומה למוצרי חשמל אחרים, גם מכונות כביסה נוטות להתקלקל בתכיפות רבה יותר ככל שחולפות השנים. אם יש ברשותכם מכונת כביסה ותיקה שהגיעה לגיל 8 שנים ומעלה, ייתכן שתעדיפו לוותר על תיקון תקלה יקרה לטובת רכישת מכונה חדשה.