כך תפחיתו בצורך בתיקון מכונת הכביסה שלכם

תיקון מכונת כביסה עשוי להיות תוצר של תקלה כזו או אחרת, אבל לפעמים מדובר פשוט בתוצאה של שימוש לא נכון או תחזוקה לקויה. הטיפים הבאים יעזרו לכם להאריך את חיי המכונה שלכם

מכונת הכביסה היא אחד ממוצרי החשמל העסוקים ביותר בכל בית, לכן תיקון מכונת כביסה תמיד פוגש אותנו בסיטואציה לא נוחה. במצבים בהם מדובר בתיקון מורכב, החלפת חלקים או אפילו החלפת מכונה, אל אי הנוחות עלולות להתלוות גם עלויות כספיות לא קטנות. עם זאת, החדשות הטובות הן שבחלק לא קטן מהמקרים הללו, תיקון מכונת כביסה הוא תוצר של שימוש לא נכון או הימנעות מתחזוקה. מה שאומר שעל ידי הקפדה על הסעיפים הבאים, תוכלו להימנע מחלק גדול מהקריאות לטכנאי ולהאריך את חיי המכונה שברשותכם.

על מה חשוב להקפיד?

  1. היצמדו להוראות היצרן – עקבו אחר המלצות היצרן בכל הנוגע לכמות הכביסה, כמו גם לכמות חומרי הכביסה והריכוך שניתן להשתמש בהם. זכרו שהגזמה איננה מומלצת.
  2. אל תשכחו את הפילטר – נקו את הפילטר באופן קבוע, אחת ל-5 או 6 הפעלות.

  3. חפשו בכיסים – נייר, מטבעות, סיכות ראש או כל חפץ קטן אחר שנותר בכיס המכנסיים או החולצה, לא רק הורסים את הבגד אלא עלולים להזיק גם למכונה. מדובר במטלת חיפוש מעט מעיקה, אבל כזו שיכולה למנוע תיקון מכונת כביסה עתידי. 

  4. חזרתם מהים? נערו את הבגדים שלכם – אחד מהבילויים הנפוצים שלנו לאורך הקיץ או אפילו אחרי יום ממושך בגינת המשחקים, עלול להוביל למצב שמחייב תיקון מכונת כביסה. הכנסת בגדים מלאי חול עלולה להזיק למשאבת ריקון המים, וכדי להימנע מכך חשוב לנער אותם מראש כדי לוודא שאתם מצמצמים למינימום את כמות החול במכונה.

  5. הימנעו מהעמסה – מרגישים שאתם צריכים לדחוס את הבגדים כדי שהמכונה תיסגר? פצלו את הכביסה לכמה סבבים. עומס מיותר עלול לגרום נזק לתוף של המכונה ולרצועות שלו. ככלל, מומלץ להעמיס עד כ-80% מנפח התוף, על מנת להשאיר מקום גם למים שצפויים למלא אותו לאורך התהליך.

  6. אפשרו לה גם לנוח – אחת מהסיבות הנפוצות מאחורי תיקון מכונת כביסה בבתים רבים, היא ההרגל של ימי כביסה מרוכזים. למרות שזה נוח, חשוב להימנע מהפעלת המכונה ברציפות במשך כמה סבבים. גם אתם מתכננים להפעיל אותה מספר פעמים באותו היום, המתינו בין סבב לסבב כדי לאפשר לה להתקרר.