איך לבחור מכונת כביסה?

אחד ממוצרי החשמל החשובים ביותר בכל בית הוא מכונת הכביסה. כאשר מכונת הכביסה מתקלקלת ורוצים לרכוש חדשה, כדאי לבצע סקר שוק מקיף ולבחור את המוצר המתאים ביותר לצרכי המשתמשים.  כאשר בוחרים מכונת כביסה חדשה חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר נקודות מרכזיות- מיקום הפתח של המכונה, מידות המוכנה והתאמה לצרכי הכביסה של המשתמשים בה. מגוון המוצרים הקיים בשוק הוא עצום וישנם סוגים רבים של מכונות כביסה של יצרנים שונים ובטווחי מחירים שונים.

ההחלטה הראשונה צריכה להיות לגבי מיקום הפתח של מכונת הכביסה. ישנן מכונות עם פתח קדמי ויש כאלו עם פתח עליון. לכל סוג יתרונות וחסרונות וההחלטה צריכה כמובן להיות מבוססת על מגבלות המיקום הקיימות בבית. היתרונות הגדולים של מכונות כביסה עם פתח עליון הם שהן צרות יותר ותופסות פחות מקום וגם שנוח יותר להוציא ולהכניס את הכביסה מבלי להתכופף. יחד עם זאת, הקיבולת שלהן בדרך כלל נמוכה יותר וגם לא ניתן להניח עליהן מוצרים נוספים כמו מייבש כביסה או מוצרי ניקוי לאחסון. כאשר אין הגבלת מקום, מומלץ למקם מכונה עם פתח עליון לצד מייבש כביסה ואז העברת הכביסה נוחה במיוחד. ברוב המקרים כן יש צורך לחסוך במקום ולכן רוב האנשים יעדיפו מכונה עם פתח קדמי שניתן למקם מעליה מייבש כביסה. מכונות כביסה עם פתח קדמי הן לכן נפוצות יותר, המבחר שלהן גדול יותר והתחרות הרבה גורמת גם למחירים להיות יותר אטרקטיביים.

מיקום מכונת הכביסה

דבר חשוב נוסף שיש לבדוק לפני קנית מכונת כביסה חדשה הוא מה יהיה המיקום האופטימלי עבורה. יש למדוד במדויק את שטח הרצפה המיועד וכן את רוחב הדלתות וכיוון הפתיחה שלהן בחדר. המוכנה צריכה להתאים לכל מגבלות המיקום הקיימות. חשוב לזכור שיש למקם מכונת כביסה על משטח ישר לחלוטין, כדי למנוע רעשים מיותרים ונזק לחלקי המכונה שיצריך הזמנת תיקון מכונת כביסה. בהתאם למיקום יש לבחור גם את עוצמת הרעש שהמכונה מפיקה בעת עבודתה. אם המכונה ממוקמת באזור מרוחק יחסית זה פחות חשוב, אך אם היא צמודה לאחד מחדרי המגורים בבית, כדאי לבחור מכונה עם עוצמת רעש מופחתת במיוחד.

התאמה לצרכי המשתמשים

כאשר מדברים על צרכי המשתמש יש להתייחס לשני דברים עיקריים- הקיבולת המקסימלית של המוכנה ומגוון תכניות הכביסה הקיימות בה.נפח התוף משתנה ממכונה למכונה וחשוב לדאוג לנפח מספיק עבור כמות הנפשות בבית. מי שחי לבד או בזוג יכול להסתפק במכונה שם קיבולת של 5 ק"ג, אך משפחות עם ילדים יצטרכו בדרך כלל קיבולת של 7 ק"ג לפחות. כדאי לבחור בנפח שיאפשר לכבס בצורה מרווחת, מבלי לדחוס יתר על המידה, דבר שפוגע באיכות הכביסה וכן בבריאות המכונה.

בנוסף יש לבדוק איזה תכניות כביסה קיימות במכונה. משפחה עם ילדים קטנים למשל זקוקה למכונה עם תכניות כביסה קצרות ומהירות. אנשים שנוהגים ללבוש בגדים עדינים זקוקים למכונה עם תכניות מותאמות לבדים מסוג זהו ועוד. ברוב מכונות הכביסה המשווקות כיום יש מגוון רחב של תכניות שיכולות להתאים כמעט לכולם, אך תמיד חשוב לבדוק ולוודא התאמה לפני רכישת המכונה.