שירות תיקון מכונת כביסה

מכונת כביסה היא אחד המוצרים השובים ביותר בחיינו. היא חוסכת לנו שעות ארוכות של עבודה פיזית מאומצת, ומספקת לנו בגדים נקיים וריחניים בקלות ובפשטות, בכל זמן שנרצה. אך מה עושים כשמכונת הכביסה מתקלקלת? לרובנו מן הסתם אין את הזמן או את הכוחות לכבס את כל הבגדים המלכלכים שלנו באופן ידני, בטח ובטח אם מדובר בכביסה של משפחה ממוצעת, כך שאם לא נפעל מהר- המצב יכול בקלות להידרדר מכמה חולצות לא נקיות לערימות על גבי ערימות של כביסה מלוכלכת.

כשמכונת הכביסה הביתית מתקלקלת- אין מנוס מלהזמין שירותי תיקון מכונת כביסה, אם אנחנו רוצים לחזור לשגרת החיים שלנו כמה שיותר מהר. שירותי תיקון אלו כרוכים בדרך כלל בתשלום, ולא תמיד ברור לנו על מה אנחנו משלמים. מתי כדאי להזמין שירותי תיקון מכונת כביסה ולמי צריך פונים לשם כך? על כך במאמר זה.

שירות תיקון מכונת כביסה – מתי כדאי להזמין?

כשמתקלקלת מכונת הכביסה לא תמיד ברורה לנו מהות התקלה, אנחנו רק יודעים שהמכונה הפסיקה לעבוד או שאינה עובדת בצורה תקינה. אנחנו מודעים לכך שתיקון מכונת כביסה עלול לעלות הרבה כסף, ורק ביקור הטכנאי מתחיל מ-200-250 ש"ח, וזה עוד לפני שהוא מסביר לנו מה הבעיה, כמה יעלה לתקן אותה ואם צריך גם להוסיף לחשבון חלקי חילוף אז המחיר נוסק. במקרים מסוימים כדאי אפילו להתחיל לחשוב על קניית מכונת כביסה חדשה.

כך שלפני שמזמינים שירות תיקון מכונת כביסה, כדאי לנסות להבין מהי התקלה, גם אם אתם לא מבינים גדולים בנושא, או אם אין לכם יכולות טכניות מיוחדות, זאת מכיוון שיש תקלות קלות שמאוד פשוט לאבחן וניתן לסדר אותן לבד, בלי עזרה של טכנאי ובלי להוציא הרבה כסף. לדוגמה: אם בסוף הפעולה הבגדים נשארים רטובים ולא סחוטים, יכולות להיות לכך כמה סיבות אפשריות, למשל- בחרתם בטעות תוכנית הפעלה ללא סחיטה, או שהפילטר נסתם, ופילטר סתום ניתן לפתוח ולנקות ממש בקלות.

דוגמה נוספת: אם הבגדים יוצאים עם ריח לא טוב, אפשר להעניק למכונה טיפול פשוט- הוספת חומץ או אבקת סודה לשתיה לתאי האבקה, שינקו את האבנית בצינורות ואת העובש מהגומי ויחזירו את הריח הטוב לכבסים.

במקרים של תקלות מורכבות יותר יש להזמין שירות תיקון מכונת כביסה, ולבקש מבעל המקצוע לתת לכם הצעת מחיר. אם התיקון יקר מאוד (למשל- החלפת תוף, תיקון לוח אם או החלפת מנוע) – אולי כדאי כבר לשקול רכישה של מכונת כביסה חדשה.

למי פונים לצורך קבלת שירותי תיקון מכונת כביסה?

לפני שמזמינים שירותי תיקון מכונת כביסה כדאי לבדוק אם האחריות של המכונה עדיין בתוקף. לרוב מכונות הכביסה החדשות הנקנות בארץ ניתנת אחריות של בין שנה לשלוש שנים, ויש יבואנים המאפשרים להאריך את תוקף האחריות, בתשלום. אם המכונה עדיין במסגרת האחריות עליכם לפנות לחברה המספקת שאת שירותי התיקון למותג שבבעלותכם. לדוגמה – אם יש לכם מכונת כביסה של בוש או קונסטרוקטה עליכם לפנות לחברת CSB שהיא החברה המורשית הרשמית של היבואן לתיקון של מכונות כביסה אלו בארץ.