שואב אבק – תקלות נפוצות

שואבי האבק הם חלק בלתי נפרד ממערך הניקיון הביתי שלנו. הם חוסכים לנו הרבה מאוד זמן ומאמץ בתחזוקת הבית, ועוזרים לשמור על סביבה ביתית נעימה ונקיה מאבק.

אם אנחנו עומדים לנקות את הבית לקראת פסח, או סתם רוצים לשאוב אבק כחלק משגרת הניקיון היום יומית שלנו, הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה הוא ששואב האבק יתקלקל בעיצומם של הניקיונות. מהן התקלות הנפוצות ביותר בשואבי אבק? מה עושים כששואב האבק מתקלקל?

שואב האבק לא נדלק

אם אתם לוחצים על כפתור ההפעלה של השואב והוא כלל לא נדלק, יכולות להיות לכך כמה סיבות. אחת מהן יכולה להיות תקלה בכבל של שואב האבק: הכבל המספק חשמל לשואב האבק מתבלה עם השנים, ואם לא דואגים לשמור עליו מחבלות ולא עובדים איתו כשהוא מיושר אלא כשהוא מלופף סביב עצמו, יכול להיגרם נזק לכבל, העלול לגרום לקצר ולהשבתת שואב האבק.

סיבה נוספת לכך ששואב האבק לא נדלק היא בעיה במנוע של השואב. אם לא מקפידים לנקות את הפילטרים באופן שוטף, המנוע מתחמם מאוד ונשרף. גם מגע עם מים יכול לגרום לשריפת המנוע.

שואב האבק מתחמם יתר על המידה

במקרים מסוימים אנו שמים לב ששואב האבק מתחמם יותר מדי ואף פולט אוויר חם. מצב זה מתרחש כשהפילטרים של השואב סתומים. שואב האבק מנסה לשאוב את האוויר מהחדר ולפלוט אותו החוצה כחלק מפעילותו התקינה, אך כשהפילטרים חסומים תהליך זה נפגע. המנוע מתחמם ומגיע לטמפרטורות גבוהות ואף עלול להישרף.

הלכלוך לא נשאב

אם אתם עובדים עם שואב האבק ורואים שהאבק או חתיכות לכלוך קטנות לא נשאבות ונשארות על הרצפה, זו יכולה להיות תוצאה של כוח יניקה נמוך של השואב. מצב זה נגרם כתוצאה מכך שהפילטרים מלאים או ששקית השואב מלאה. ריקון / החלפת השקית וניקוי הפילטרים יכול לפתור את הבעיה בקלות.

רעשים בעת הפעולה

אם נכנס גורם זר לשואב האבק כמו למשל סיכה, מסמר, צעצוע וכו' אנו נשמע קולות מוזרים הבוקעים מהשואב. גופים זרים וקשים הנכנסים לשואב עלולים לגרום לנזק למנוע, ולכן חשוב לבדוק את המשטחים לפני השאיבה ולפנות מהם חפצים קטנים מסוג זה ובכך להימנע מתקלות.

מה עושים אם שואב האבק התקלקל?

ישנן תקלות שאפשר לטפל בהן בקלות, כמו למשל ניקוי הפילטרים או החלפת השקית של השואב. גם תחזוקה ושימוש נכונים יעזרו לשמור על תקינות השואב שנים רבות. אם מדובר בתקלה במנוע או במערכת החשמלית סביר להניח שנצטרך להזמין שירותי תיקון מוצרי חשמל ולשלם על ביקור טכנאי.

לפני שמזמינים שירותי תיקון מוצרי חשמל רצוי לבדוק אם שואב האבק עדיין נמצא בתקופת האחריות שלו. אם כן תוכלו להזמין שירותי תיקון מוצרי חשמל מטעם החברה במסגרת האחריות. אם האחריות לא בתוקף- כדאי לבצע סקר שוק ולבקש הצעת מחיר בטרם הזמנת טכנאי.