כיצד בוחרים שואב אבק חדש

כמו מוצרי חשמל אחרים, ישנם היום בשוק דגמים רבים ומגוונים של שואבי אבק. כאשר צריכים לבחור שואב אבק חדש, חשוב מאוד קודם כל להכיר את השוק ולדעת מה ההבדל בין הדגמים השונים. שואבי אבק שמיועדים לשימוש ביתי מתחלקים לשני סוגים עיקריים- שואבים נגררים ושואבים עומדים. כדי לבחור שואב אבק בצורה מוצלחת, חשוב קודם כל לנתח את הצרכים שלנו, כך נוכל להתאים יותר את המכשיר.

הדבר החשוב ביותר הוא לאפיין את סוגי המשטחים שאנו צריכים לנקות- שטיחים מקיר לקיר, שטיחים שעירים, רצפות מסוגים שונים, פרקט, שיש ועוד. חשוב גם לחשוב היטב איזה פעולות מיוחדות נרצה לבצע עם שואב האבק- שאיבת מסילות, ניקוי ספות ועוד- שכן לכל שואב יש ערכת אביזרים שונה ויש להתאים אותם לשימוש הצפוי.

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא האם יש בבית מדרגות. שואב עומד אינו מתאים לניקוי מדרגות ולכן במקרה כזה סיבה להתלבט לגבי הסוג ויש לרכוש שואב נגרר.

מאפיינים נוספים של שואבי אבק

לאחר בחירת הסוג הראשי- שואב עומד או נגרר, יש עוד פרמטרים רבים נוספים שיש לקחת בחשבון ברכישת שואב אבק חדש.

דבר חשוב הוא סוגי הלכלוך שקיימים בבית. למשל בית עם בעלי חיים בהכרח צריך שואב עם התמחות בשאיבת שערות. בית שיש בו ילדים קטנים בדרך כלל גם מתאפיין בסוגים שונים של לכלוכים המוגדרים "קשים" יותר. חשוב מאוד להתאים את השואב לסוג ולכמות הלכלוך וכמובן למספר הנפשות בבית. בתים שאין בהם בעלי חיים וילדים קטנים יכולים להסתפק בשואבי אבק קטנים יותר ופחות עוצמתיים, עם פחות אביזרים ועדין לעשות עבודה טובה ולשמור על הניקיון.

הדבר החשוב ביותר, כמו בכל מוצרי החשמל, הוא לשים לב לאיכות ומידת העמידות של השואב. חשוב לבדוק את תקופת האחריות הניתנת על ידי היצרן/היבואן וכן את מידת היקפה. תיקון מוצרי חשמל הוא בדרך כלל הוצאה גודלה שיש שחשוב לעשות הכל כדי להימנע ממנה. לכן הגיוני לא לרכוש את המכשיר הזול ביותר, שכנראה יסבול גם מיותר תקלות, אלא למצוא שואב אבק איכותי ועמיד, עם המלצות טובות ואחריות מקיפה לאורך זמן.