טיפים לכביסה מושלמת

בין אם אתם רק צעירים מתחילים ב"עולם הכביסה" ובין אם אתם כובסים מנוסים- תמיד יש מקום לשפר את התוצאות של הכביסה שלכם. ריכזנו לכם את כל הטיפים שיוציאו את הכביסה שלכם רכה, ריחנית ומקצועית והכי חשוב- תשמור על הבגדים שלכם! כי אף אחד לא אוהב גרביים מלוכלכות וגופיות מעופשות! 

ידע זה כוח

תלמדו את הוראות הכביסה על התוויות של הבגדים שלכם. אם הבגד עדין ואתם תכבסו אותו ביותר מעלות ממה שכתוב על התווית הוא יהרס לכם. כמו כן, אנו ממליצים לכם לעלעל בחוברת הכביסה שקיבלתם עם המכונה ולקרוא מידע ופירוט על כל תוכניות הכביסה השונות שהמכונה שלכם מציעה. 

מה לעשות לפני 

הדבר הכי חשוב הוא להפריד את הכביסה. קבוצות המיון הן כדלקמן: בגדים צבועניים, בגדים לבנים, מגבות, כלי מיטה ובגדי צמר. לכל כביסה במכונה מתאימות טמפרוטות אחרות וזו הסיבה שמפרידים אותן. כמו כן, אתם לא רוצים שצבע כהה של בגד ישתלט על צבע של בגד בהיר יותר. בגדים שאתם ממש אוהבים/בגדים מאוד איכותיים עדיף לכבס בנפרד. 

אחרי שמיינתם את הכביסה ואתם מוכנים להכניס אותם לכביסה- חשוב מאוד שתבדקו טוב טוב אם נשאר משהו בכיסים. תהפכו אותם ותנערו אותם ותוציאו את כל מה שיש שם. השארת חפצים בכיסים עלולה לגרום לכך שהמכונה תתקלקל, ואתם תצטרכו לשאת בעלויות של תיקון מכונת כביסה

הכיסים נקיים- ועכשיו לשאלת מיליון הדולר: בכמה מעלות לכבס? אז בעקרון 30 מעלות צלזיוס זו ההמלצה הרשמית של כל חברות הכביסה. אבל למרות זאת, כל מי שעושה כביסה יודע שככל שהמעלות עולות, כך הכביסה המתקבלת נקייה. אם כך, אנו ממליצים לכם לכבס את הבגדים הצבעוניים שלכם ב30 מעלות, את הלבנים ב60-90 מעלות, ואת המצעים והמגבות שלכם ב60. 

טיפ חשוב נוסף ממנו אליכם- אל תעמיסו את מכונת הכביסה! זה פוגע בה ובטיב הכביסה שלכם. מלאו עד עד כ75% עד 80% מסך הנפח שלה. 

…ומה אחרי

אנו ממליצים בחום לא לחכות הרבה זמן ולתלות את הכביסה כמה שיותר מהר לייבוש. במידה ושכחתם את הכביסה במכונה (קורה לכולם)- עשו כביסה מחדש. זה מעצבן, נכון, אבל הכרחי כי לכביסה שנשכחה במכונת הכביסה ליותר משעתיים שלוש יש ריח מעופש ולא נעים. אנו ממליצים להשתמש בטיימר אם אתם אנשים חרוצים ועסוקים- כך הכביסה תהיה מוכנה בדיוק כשתגיעו הביתה. 

לגבי תהליך הייבוש- אנו ממליצים לכם לקפל את הכביסה מייד אחרי שאתם מרגישים שהיא מוכנה, ולא לחכות הרבה זמן עם זה כי כביסה שמחכה לקיפול הרבה זמן מאבדת מהרעננות שלה. אל תגזימו בזה, כמובן. אם  תקפלו את הבגדים בעודם לחים תקבלו  מתכון לסירחון. 

לסיכום

זכרו כי כביסה, כמו כל דבר בחיים, הוא עניין של ניסיון. היינו אומרים לכם "תהנו מהדרך ולא מהתוצאה" אבל זה כולה כביסה, בואו.