8 טיפים לתחזוקת מכונת כביסה

מכונות כביסה הן מכונות יעילות ונחוצות, אך גם הן זקוקות לטיפול ותחזוקה שוטפים מפעם לפעם, אם רוצים שמכונת הכביסה תמשיך לעבוד כמו שצריך ותחזיק מעמד לשנים רבות. לדוגמה, ידעתם שגם את מכונת הכביסה צריך לשטוף ולנקות מדי פעם? זה יכול לעזור להפסיק ריחות רעים ואפילו למנוע היווצרות של עובש וטחב. 

יש כמה דברים פשוטים שכל אחד יכול לעשות כדי לצמצם ככל הניתן את הבלאי של מכונת הכביסה. אחרי הכל, רכישת מכונת כביסה זו השקעה גדולה מאוד, ואם רוצים שכל הכסף הזה לא ילך לאיבוד – כדאי להשקיע כמה דקות בחודש וכך להרוויח מכונה שלא מתקלקלת ועובדת כהלכה.

אם אתם מבחינים בריחות לא טובים יוצאים מהמכונה או מקבלים בגדים פחות נקיים, ייתכן שהגיע הזמן לתת למכונת הכביסה שלכם מעט תשומת לב.

 

להלן שמונה טיפים לשמירה על מכונת הכביסה.

1. בדקו את הצינורות. 

אחת לחודש בערך, וודאו שאין בליטות או סדקים והצינורות מחוזקים ולא רופפים.

2. אל תעמיסו.

עומסים גדולים מדי עלולים לפגוע במכונת הכביסה שלכם, אז דאגו לחלק את הכביסה שלכם לקבוצות קטנות יותר ואל תדחסו כמות גדולה מדי במכונה.

3. השתמשו בסוג הנכון של אבקת כביסה.

ודאו שאתם משתמשים בסוג המתאים לדגם שלך. מכונות כביסה רבות חסכוניות באנרגיה מצריכות חומר ניקוי מיוחד.

4. השתמשו בכמות מתאימה של אבקת כביסה.

חומר ניקוי רב מדי משאיר שאריות בצנרת ויקשה על הפעולה של מכונת הכביסה שלכם. קפסולות של ג'ל לכביסה יכולות לעזור, אך אם אתם משתמשים בנוזל, מדדו לפי הוראות היצרן.

5. נקו את המכונה מבפנים ומבחוץ.

כן, אתם צריכים לשטוף את מכונת הכביסה! זה יעזור לשמור על ניקיון וריח רענן. טיפ: אחת לחודש, הפעילו מכונה ריקה בתוכנית של מים חמים עם 2 כוסות חומץ לבן. באמצע מחזור הכביסה, הוסיפו חצי כוס חומר ניקוי. תנו למחזור המלא להסתיים.

6. נגבו את התוף, הדלת והגומיה.

פעולה זו פעם בחודש תסייע להבטיח כי מכונת הכביסה לא תדיף ריחות העלולים להידבק לכביסה שלכם. טיפ: השתמשו בחלקים שווים של מים וחומץ לניקוי הגומיה.

7. השאירו את הדלת פתוחה לאחר סיום העבודה.

האם שמתם לב שישנו ריח לא נעים כשאתם פותחים את מכונת הכביסה כדי להכניס אליה כבסים? אם תשאירו תמיד את דלת המכונה פתוחה – זה יכול למנוע את הריח הרע.

8. העבירו כביסה נקייה למייבש ברגע שהמכונה סיימה לעבוד.

לתת לבגדים רטובים לחכות במכונת הכביסה יכול לגרום לעובש וטחב.

 

מקווים שהעצות האלו יעזרו לכם לשמור על מכונה נקייה ותקינה למשך שנים רבות. עם זאת, בכל מקרה של תקלה  במכונה – רצוי לפנות לחברה המספקת שירות למכונת כביסה המתמחה במכונות כביסה מהסוג שיש לכם בבית. אם למשל אתם זקוקים לקבלת שירות למכונת כביסה בוש עליכם לפנות לחברה מורשית שמספקת שירותי תיקון ואחריות ליבואן הרשמי של היצרן.